6 podis a la 1a jornada del Campionat Territorial de Promoció

El passat dissabte 22 de març es va cel·lebrar a les pistes de Camp Clar la 1a jornada del Campionat Territorial de Promoció. Els nostres atletes hi van tenir una destacada actuació aconseguint 6 podis, 2 segons llocs i 4 terceres posicions:

  • Senou Oliveres – 2on classificat a la final de 1000m obstacles masculí amb un temps de 3’24″29
  • Alejandro Lorente – 2on classificat a la final de disc masculí amb una marca de 24,67
  • Alejandro Lorente – 3er classificat a la final de martell masculí amb una marca de 25,30
  • Itziar Mimbrero – 3a classificada a la final de 1000m obstacles infantil femení amb un temps de 3’44″75
  • Pau Calatayud – 3er classificat a la final de 1000m. marxa benjamí masculí amb un temps de 6’25″89
  • Pau Calatayud – 3er classificat a la final d’alçada benjamí masculí amb una marca de 0,95

Altres resultats destacats de la jornada:

  • Marina Escudé – 4a classificada a la final de 80m.ll infantil femení amb un temps de 11″50
  • Griselda Serret – 4a classificada a la final de 1000m. marxa benjamí femení amb un temps de 6’33″42
  • Lamiae Ben Bakkar – 5a classificada a la final de 1000m obstacles infantil femení amb un temps de 3’50″46
  • Mar Lozano – 5a classificada a la final d’alçada benjamí femení amb una marca de 0,85
  • Jordi Pizarro – 5e classificat a la final de 1000m. marxa benjamí masculí amb un temps de 6’29″50
  • Sandra Pizarro – 6a classificada a la final de disc infantil femení amb una marca de 22,03
  • Mar Lozano – 7a classificada a la final de 1000m. marxa benjamí femení amb un temps de 7’06″38
  • Anna Lopez, Eider Martínez i Elsa Lozano – 7a classificades a la final de 3×600 Aleví femení amb una marca de 7’41″53
  • Griselda Serret – 9a classificada a la final d’alçada benjamí femení amb una marca de 0,80
  • Sandra Pizarro – 10a classificada a la final de disc infantil femení amb una marca de 9,55
  • Paula Bernardo – 11a classificada a la final d’alçada benjamí femení amb una marca de 0,75
  • Santino Schoreels – 12è classificat a la final de llargada infantil masculí amb una marca de 3,34
  • Wail El Marsni – 13è classificat a la final de 1000m obstacles masculí amb una marca de 3,30
  • Jordi Pizarro – 14e classificat a la final d’alçada benjamí masculí amb una marca de 0,75

Podeu consultar tots els resultas a: http://fcatletisme.cat/Promocio/promocio2014/resulterritpromotgna220314.pdf

You may also like...